Kernavė-Vilnius ekspresas

Kai ilgai nerašai, tai kaupiasi kaupiasi, užsinori kartais noras imt ir liuobt taip traktatą storiausią apie viską.., o tada supranti, kad neišeis, nes rašyt reik mokėt, mėgt ir netingėt svarbiausia.. ir tadu išvis nieko neparašai. Nes pasiteisinimų visada milijonas.

Kern

    Gaila kad nieko nefotografavau trasoj, nes vietos ten tiesiog nuostabios, ypač jau pačiam mieste, o ir dar palei Dūkštos upelį įsiminė. Aišku, 90 proc. grožio ir nesimatė, nes labai jau reikėjo stebėt kur dėt pėdutę ir trasos ženklinimus. Jei nebūč turėjęs maršruto laikrody, būč, žioplys, ne vienoj vietoj smarkiai nuklydęs. Dabar  nubėgtoj trasoj pilna tokių keistų, neilgų atsišakojusių apendicitų, o 68-tajame km palei kažkokias ten Vilkeliškes jau supratau, kad būsiu pražiopsojęs kažkur nusukimą, bet kol pasiryžau apsisukt ir grįžt ieškot klaidos, kelias pats paslaugiai išrietė kilpą ir atvedė prie sekančio trasos ženklinimo. Prisidėjo tik kokie keli šimtai metrų ar kiek daugiau ir viskas. O galėjo būt žymiau blogiau, labai jau tie paklydimai demoralizuoja.
    O ir šiaip labai sėkmingai viskas, ir nelijo, slidu nebuvo, ir karšta nebuvo nors ir gąsdino, net ir nukritau labai sėkmingai už šaknies užkliuvęs – ant smėlėto su spygliais tako. Tik paskui kurį laiką bėgau jau juodom, kaip pelkių velnias, iki alkūnių rankom, o vietoj plaukų styrojo pušų spygliai.. Ir nenukrapštysi, prakaitas lipnesnis už kondensuotą pieną su cukrum… Teko kiek vandens atsargų panaudot.  Čia matyt už tai, kad bičiulį aplenkiau: gerokai prieky bėgęs Gintas nepasuko dėšinėn. Pastebėjau, kai jau vėlu buvo, reikėjo pačiam sukt, riktelėjau – turėjo išgirst.. Graužiausi dar kurį laiką, bet pasivyt ten jį į kalną būt buvę jau tikrai pernelyg. Kai stabtelėjau už kelių minučių “apžiūrėt“ vieno tokio medelio šalia tako, pamačiau jį besivejantį, susimosavom, tvarkoj viskas vadinasi!
    Visą kelią nuostabą kėlė trasos sudarytojo išmonė: jau atrodo kur čia lygumų Lietuvoj labiau beišlankstysi, o va – prašom!
    Dar žmonės, maitinimo stotelėse (maitinėlėse bėgikų žargonu), ypač antroje ir penktoje, ai  ir kitose irgi – jie nuostabūs!
    Dar gps siūstuvas netikėtai pasirodė esąs puikus reikalas, nors ir reikėjo papildomai už jį mokėt. Pasirodo bėgdamas turėjau visą live palaikymo komandą su uošviene priešaky. Moteriškė paskui vos ne su ašarom džiaugėsi ir sveikino, nes pasirodo vos ne visas 10 val. sekė ir sirgo… Internetas valdo net ir visai solidžiame amžiuje! Kita chebra pasitiko finiše, nes matė kada – nėr nuostabiau!
     Bėgikiški reikalai. Specialiai nieko nesiruošiau*, bet po 6h Jonavos, kur Kiborgas įvėlė, vis labiau ėmė rūpėt tos ilgesnės distancijos. Savaitinis kilometražas gal koks tik virš 50km. Planuotų specialių back to back ilgabėgių savaitgaliais irgi nepavyko, nes  vis didesnių ar mažesnių svarbalų atsirasdavo. Vietoje jų Kaune pusmaratonį žemu pulsu nubėgau savaitę prieš.
Batai: – visgi reiktų rimtesnių treilinių. Bėgau su senaisiais Salomon Sonic Pro, bet jie plentiniai ir jau truputį įplyšę, todėl šiukšles ir smėlį sėmiau labiau ne per viršų o šonais. Kojų pirštai nuokalnėse beliuoksint subaladoti, nagai maudžia, atrodo mažiausiai vieno neteksiu.
Kojinės: – naujos, ilgos, geros, pus0iaukompresinės nuo Nike labai neblogai, Deja viena neatlaikė ultros ir mano nykčio ir prakiuro.., gaila.
Trauzai: – nusipirkau pasiiminėdamas numerį s-sporte Salomon Endurance su akcija – labai pasiteisino. Džiaugiusi, patogiai juose sugalvotos juostos rankom atsiremt haikinant viršun.
Marškinėliai: – pats parasčiausi trofėjiniai iš varžybų, vieni iš Vilties Bėgimo prieš porą metų, pakaitiniai – kažkurio Vilniaus maratono.
Kuprinė: – Montane VIA Dragon 20. Šiaip sau. Pirkau ją, tokią didelę iš darbo bėgiot, viskas pakenčiamai, bet turi tendenciją trint nugaros apačią. Pliusas du priekiniai puslitriniai softflaskai.
Maistas ir gėrimas: – Kol kas abejonėse. Nelabai tikiu, kad reikia ten kas pusvalandį ar kiam minučių į save grūst po želiuką**. Aišku, profiškai bėgant – kitas reikalas, antra vertus labai ilguose bėgimuose kažkaip energiją pildyt reikia, bet jei jei lėtai – kaip aš ir trumpiau nei 3-4 valandos, esu įsitikinęs kad tikrai ne. Geriau gėrimo kokio rimtesnio, elektrolitais ir kalorijom. Neturėjau tokio, tik vandens, todėl maitinėlėse prisiprogdavau kolos. Tikriausiai nuo jos diegė ir diegė pilvo apačioj antrą pusę bėgimo. Maitinėlėse bananai nelabai, nesinorėjo, užtai visai neblogai čiaumojosi apelsinai ir sūdyti bulvių čipsai. Ketvirtam punkte turėjau dėl viso pikto guminukų, šokolado ir dešros – neprireikė. Naudojau Gu, SIS želiukus. Trečdalis, gal mažiau iš teoriškai paskaičiuotų liko. (Skaičiavau 1vnt. kas 45 min)
Strategija:
a) Tilpt į 10 valandų
b) Pradžioj bėgt lėtai
c) Nesidraskyt kai tik ūpas užeina
d) Drėkst tada, kai jau jokio ūpo nelieka
    Su d) punktu sunkiausia buvo, nes trūko praktikos užmuštom kojom bėgt: atrodo ir gali, ir parako būtų, bet nesibėga greičiau nors tu ką. Ir kojos nedakyla tiek kiek liepi, vis už šaknų ir akmenų kliūva, ir galva nelinksta, vis į šakas taiko.
    Į 10 h irgi tilpau, nors keliose vietose planą jau palaidojęs baveik buvau. Organizatoriai tokią orientacinę tarpinių laikų lentelę pagal praėjusių bėgimų statistikas buvo pateikę. Ten paskutiniai etapai atrodė tokiė juokingai sulėtėję, o pasirodo visas išburta tiksliai:
(Trasoj 6 etapai, 5 maitinimo punkta ir finišas)
1 punktas – pavėluota 9 min.
 2 punktas – pavėluota 5 min.
3 punktas – aplenkta 3 min.
4 punktas – pavėluota 4 min.
5 punktas – pavėluota 1 min.
finišas – aplenkta 4 min. beveik
    Ketvirtame punkte turėjau užmetimą, su skanėstais, želiukais, sausais marškinėliais ir batais. Pasiėmiau tik želiukų ir pasikeičiau marškinius nes ir Suunto krūtinės diržą besmunkantį reikėjo pasitaisyt. Batų nusimt noro nebuvo visiškai, bijojau pamatyt pamatyt tai ką jaučiu.
    Mintys: – … ai, eiliniai longrano nuplaukimai, bet pagrinde dėmesys trasoj, bandymai ten tempą ar rezultatą suskaičiuot. Dar paskutinius kilometrus vis galvojau ar išjungiau ryte golfukyje šviesą, čia mano silpnoji vieta, W žino…
* čia standartinis bėgikų melas, paklausk prieš startą ir jie bus nesiruošę, ar mažai bėgioję, ar laiko neturėję.
** darysiu ekspermentą kada: maratoną kurį nors ar panašiai be maistų pabandysiu prabėgt.
P.S. Vakar (sekmadienį) vakare pėdos buvo ypač “pingvininės“, ypač ilgiau pariogsojus išsijudint sunku. Atsitiko taip, kad prietėlių ištiko pripuolis, jis tiesiog bekalbėdamas staiga sustojo ir krito visu visu savo vos ne dvimetriniu nuo tokio paaukštinimo.. Traukuliai prasidėjo, kiti negražumai. Iki jo buvo geri 10 metrų, kaip ten liuoktelėjau nepamenu, atrodo pirmas spėjau. Paskui dar ilgai, kol atvažiavo greitoji, klūpėdamas laikiau jo galvą ir kad nevirstų ant nugaros. Sakė, kad panašu į insultą , medikai pamatavo, patvarkė, išvežė. Tikėkim pasitaisys… Tik vėliau pastebėjau, kad tuo metu, kai šokau link bičiulio, buvo dingę visi sunkumai pėdutėse… Visgi tai kur tas kojų skausmas – galvoje, ar kojose?
P.P.S. O įtampos ir priklausomybės ženklų visgi būta namažai su šituo trailu. Sapnavau, kad vėl prisigėriau, neaišku kur ir su kuo, kad skaičiuoju paskutinius centus taksistui po visko, o jų atrodo pritruks… Toks viens iš tų sumauto egzamino sapnų. Priklausomybė čia gal kad vis didesnio kaifo reik, atstumo, trasos egzotiškumo… ta puikybė…
P.P.P.S. Darysim ekskursiją su chebra, kad apžiūrėt ramiai prabėgtas gražiąsias viečikes.
P.P.P.P.S. Ne, nebuvo sunku labai. Gal net 6h Jonavoj sunkiau, ar tame marone ratukais per kalveles. Nors labai čia subjektyvu viskas, labiausiai nuo greičio viskas pareina, o ir pripranti su laiku prie to sunkumo bėgant.
Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, trail, varžybos ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

 1. Gintaras sakė:

  Sveiki,
  ačiū už malonų rašinį. Lyg ir aš ten buvau…
  Linkiu tėveliui greit pasveikt, labai tikiuosi.
  Ačiū už pagalbą bėgant, dar šūktelėjo porą kartų geri žmonės, o kartais ir nebuvo kam.
  Keista, po dviejų dienų pradėjo lįsti negerumai, tai tikėjausi šimtuke pasimatyti, labai jau seniai matėmės, buvo malonu. Tai dabar pradedu abejoti, gal aiškiau bus po poros savaičių.
  Linkėjimai kauniečiams, laimingai.
  Gintaras

Komentavimo galimybė išjungta.