Run! Nes geriausias metas bėgti yra… dabar! KM16

20160626_224651.jpg

Pats geriausias laikas yra  – dabar. Kad ir bėgti. Šilta, šviesu , kvepia… Užsimetei kokį skudurėlį, kad netabaluotų kas ir pirmyn, bėgi kur nori.

dsc_0807.jpg

Už miesto gerai nes žemuogės, mieste kad liepos.., o miške ir taip gerai.
dsc_07342.jpg.jpg
dsc_07652.jpg.jpg
dsc_07752.jpg.jpg
Karšta tiesa, jei patingi anksti atsikelt, o patingi nes savaitgalis, o ilgabėgiai kaiptyč savaitgaliais. Arba jei vidutinio ilgumo po darbo, kai karščio ir tvankos dar daug. Dabar, kai pagal VM16* programą jau kelios savaitės reikia surinkti apie 100 km ilgieji gaunasi ne tempo išlaikymui, o beveik išgyvenimui. Pabaigoj jau ne kilometrus skaičiuoji kiek liko, bet metrus: 900, 750, 400, 50… Dar ir stabteli paėjėti kartais.
Va užtai Kauno maratonas buvo ne karštas. Idealus vasaros oras sakyčiau išpuolė, o jei dar palyginti su pernykščiu.., na kas pernai bėgo, tas žino. Emocijų per daug nebuvo, gal dėl to ir šis postas tiek vėluoja. Antrasis šių metų maratonas buvo suplanuotas kaip toks peraugęs ilgabėgis, pagrindinis bėgimas bus Vilniuje. Nerimo ir abejonių buvo tik dėl užsitęsusio kvailo peršalimo, bet viskas baigėsi gerai ir kelios dienos po bėgimo snarglėjimaisi baigėsi visiškai. Čia labai geras priminimas, kad kai padidėja fizinis krūvis, imunitetas silpnėja ir reikia pasidaboti, ypač iškart po treniruotės. Persirengt ir, jei yra galimybė, praustis kuo greičiau, nes kai baigęs ir sukaitęs jau pajunti kad gal biski vėsu ar pučia – jau gali būt per vėlu. Elementaru gi. Todėl ir pamiršt ir ignoruot lengva, juk kietas esi, ar ne..?
O maratoną tiesiog susikaupiau ir atidirbau. Pirmą pusę stengiausi pasisaugoti ir negreitėt, antrąją – neprarast dėmesio ir nelėtėt. Ir suprantama planai tam ir yra kad juos bet truputį laužytum. Taip jau šiemet sutapo, kad šiemet pirmąją pusė bėgau minioje pusmaratoninkų ir labai sunku buvo susivaldyt ir neimt lenktyniaut, o kartais ir neištverdavau, ypač kai lenkti imdavo bėgikai su barškančiomis bei kliuksinčiomis kišenėmis, diržais ir kuprinėmis, pilnomis buteliukų, želiukų ir visokių ten buterbrodų. Dvi valandos be maisto??? Ne! Jie turbūt ir naktį kelis syk angliavandenių su elektrolitais trūkteli, kad bemiegodami badu nenusibaigtų.
Antroj pusėj tikrai buvo progų pasijaust vienišam, ypač ten Šančiuose. Bėgime tai tikrai nėr blogai, bet varžybose dėl to “vienišumo“ gali kartis imt ir pamest draivą. Laimei tarpais vis pasitaikydavo gudročių, paskubėjusių pradžioj ir leisdavusių save pralenkt. Nepaisant jų gale visgi tempas truputį krito.
KM16 tempas
Pradžioj gal keliais milimetrais per greit, pabaigoj per lėtai – taip jau būna.
Ir paskutinis km jau saldžiai sunkus. Ir finiše laikrodis pamirštas paspaust. Ir desertas po to: vanduo, hi5 su klubiečiais, tiesa žodžio normalaus ištart negalėjau, teko iškosėt iš plaučių užsilikusias peršalimo varles. Tada palaimingas drybsojimas ant kilimo su sėdmaišiais palei nemokamą masažą, dušas. Sustok akimirka…
KM16F

foto iš Kauno maratono FB paskyros

Pasimatysim dabar , vasarą tikriausiai tik Bražuolėj, Cėsy arba Asvejoj. Iki!
Ai, dar apie EsDieGie… Gal kas nors iš bėgimo dievų kada nors visgi susimils ir juos uždraus? O už tą iš barškančio garsiakalbio nuolat leidžiamą “vyyyąąązyčempians“ pradės imt baudas? Kaip už žiaurų ir nežmogišką elgesi su a.a. Merkurio siela… Gal tarp kitko žinot kas kokį patikimą samdomą žudiką? Nebrangų? Gal darbo kodekse atsiras pagaliau straipsnis, kad darbdavys negali prievartauti pavaldinių eiti į maratono trasą ir vaidinti ten 4-5 valandas entuziazmą? Tai tikrai nėra humaniška.
Nors tiesą sakant jau ir čia reikalai gerėja, o SDG kompanijai plojusiai visiems bėgikams ir nuostabiai merginai su ukele Šančių gale, taip pat vaikinukui dalinusiam vandenį, greičiausiai savo iniciatyva, Jonavos g. apsisukime norėčiau tiesiog padėkoti. Va toks yra tikrasis palaikymas bėgikams.
P.S. jei ryte rasit atėję ryte kada išdaužytą SDG kontoros vitriną, tai aš niekuo dėtas. Turiu alibi.
* Vilniaus maratonas 2016
Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, Kauno maratonas 2016, Pasiruošimas maratonui, varžybos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.