Trakai ir pranciškonai

DSC_0551

Girulių radio švyturys

Du labai geri, bet nepanašūs pusmaratoniai paeiliui. Trakų komercinis ir Klaipėdos labdaringas pranciškonų Vilties bėgimas. Trakuose du ratai, pakankamai kalvoti, vingiuoti, įvairia danga, labai vaizdingom vietom – Klaipėdoj bėgimas ne ratais, o iš taško A (pranciškonų koplyčia) į tašką B (vasaros estrada), trasa tiesutėlė ir lygi kaip blynas, 12km pirmyn ir 9km atgal. Visų organizacinių reklaminių renginių niuansų nelyginsiu, tai ne apie bėgimą. Tiesiog Trakai arčiau Vilniaus, todėl žymiai daugiau žmonių pinigų ir visko kito. Paminėsiu tik du užkliuvusius momentus : Klaipėdoj starte grojo gyvas jazz bigbendas. Šiaip jau bigbendų nelabai, bet šitie standartus pliekė tikrai puikiai, čia jums ne ne koks kniauklys su papais pagal fonogramą! Kitas momentas – marškinėliai. Trakų pusmaratonio Adidas marškinėliai, gal ir neblogi, bet sugadinti milžiniško guminio logotipo ant krūtinės. Tie nekvėpuojantis storas dažų blynas sveria turbūt daugiau negu patys marškiniai. Juos apsivilkęs jautiesi it po kokios neatsargios studentiškos vakaruškos atpylęs tiesiau sau ant pilvo. Dizainas…!? ai šiemet dar dar, bet jau pernykštis… Bet užtad nemokamai tiems kas spėjo. Klaipėdos Vilties bėgime irgi nemokamai, su nepretenzingais lengvais logotipais lengvučiai vasariniai Nike. Tiesiog puikūs.

 DSC_0548
Ir bėgimas labai skirtingai susiklostė: Trakuose planavau pirmą pusę prisilaikyt, antroje raut ir pasigerinti asmeninį pusmaratonio laiką, bet matyt dėl karščio antram rate gerokai sulėtėjau ir iki PB pritrūko bent trijų minučių.
TRK16

Trakų pusmaratonio tempas

KLP16

Klaipėdos pusmaratonio tempas

Klaipėdoj gi nieko specialiai neplanavau, tiesiog bėgti taip gerai kaip bėgasi ir antroji pusė gavosi greitesnė ir truputį netikėtas asmeninis. Tam buvo visiškai objektyvių priežasčių. Viena – tai lygi ir tiesi trasa. Antra – vėjas. Bėgant pirmyn gal kiek ir trukdė, bet užtai grįžtant, kai labiausiai ir reikėjo, pūtė tiesiai nugaron. Pajūris gi, čia vėjo būna visada. Trečia tai, kad apsisukus po dvylikos kilometrų prisijungė dešimties km bėgikai. Jie labai pakėlė tempą ir tonusą, išblaškę mintis apie nuovargį. Staiga vėl tapo tiršta, pilna adrenalino, emocijų, lenkimų. Dar truputį ir ėmėme rinkti tuos kurie pralenkė pirmoje pusėje.

Ir pagaliau dar vienas momentas apie kurį pabambėt norėčiau. Klaipėdos vilties bėgime, bent jau pusmaratony, lyginant su Trakais buvo daug kartų mažiau selfininkų, besigrūdančių starte į priekį kur filmuoja ir galima gražiai padaryt “weeee-weeee!!!!“. Aišku, Klaipėdoj pusmaratony startavo mažiau žmonių, o ir ties linija stovėjo pats LR premjeras su užtaisytu startiniu pistoletu, bet mano galva grūstynių startuojant nebuvo, nes čia dar nesusidarė kritinė masė tų kuriems labiau rūpi nuotrauka FB, nei bėgimas.

Žodžiu jei sezono pradžioj norit pasigerint pusmaratonio PB rinkitės drąsiai Klaipėdą, neprašausit. O Trakų organizatoriams matyt metas būtų pagalvot apie starto koridoriaus zonavimą, tuo labiau, kad ir starto vartai ir pati trasa yra siauri, o bėgikų vis daugėja,
Jei vis kas ok kitąmet bėgsiu abu. Trakai – nes graži, nusistovėjusi trasa; Klaipėdoj – nes prasminga idėja ir greita. O kur dar jūra, kur su W pasiknaisiom smėly ir tuos akmenukus kur gražūs kol šlapi. Ai, ir dar Mišios patogiai sekmadienį prieš bėgimą.
W+M

W+M

Pasimatom Kauno maratone, ar ne?
DSC_0541

Kačiukas reitingams pakelti …                                           (tiesą sakant ne kačiukas, bet sena nupirdus pikta katė)

Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, varžybos ir pažymėtas , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.