Maratonas yra sunku. Totilonas 2016

Startas

Ot tai naujena, ar ne? Nors treilininkai ir sako, kad mararonas yra pfe, va trailas, ar ultra ar extreme – va čia tai reikalas.., bet man, senukui paprasto maratono vulgaris per akis. Ši įžvalga ištiko mane 31-ame kilometre. Bjauri, sakyčiau, įžvalga, visai nepadedanti bėgti toliau. Ėmiau tada mintyse knaisioti kokios motyvuojančios Mebo, Staškevičiaus, Bolto, Griniaus ar kokio Murakamio citatos, bet netikėtai padėjo paprasta kaip neardentaliečio kuoka idėja: “Niekada daugiau nebėgsiu. Visai. Ypač maratonų. Niekada“. Keisčiausia, kad padėjo! Tas vidinis aš ėmė ir patikėjo. Naivuolis… Liko labai patenkintas nauju planu ir džiugiai sutiko baigti šitą nesamonę. Ir kuo greičiau! Labai greitai, taip kaip mudu su tuo vidiniu aš norėjome, nebesibėgo, bet distanciją baigt be stoviniavimų pavyko.

Kiemas-trasa

Kiemas-trasa

Čia toks Vilemų maratonas buvo aną sekmadienį. Šešioliktą sykį vieno žmogaus organizuojamas paparastas, privatus, kamerinis, Kauno rajono maratono čempionatas, kaip pats rengėjas pristatė. Jokių pretenzijų į geriausius, didžiausius, dar kokius x-iausius. Jokių rėmėjų super pleistriukų, kremukų, šampūniukų bandinukų, jokios reklaminės makulatūros ir kvykavimų. Tiesiog žmogus atlapoja savo sodybos, namų, pirties vartus visiems kas nori, deda ant stalo ką turi, išmatuoja ir nužymi trasą ir mielai prašom… Persirengimo, poilsio (su lovom jei kam visai slobna būtų) patalpos, dušas, pirtis, kubilas, miškas ir vaikų žaidimo aikštelės. Dar ant laužo kunkuliuojanti sriuba, šašlas ir kažkas prie jo, ir kažkas prie kažko. Gaila tik kad viskas sekmadienį, galima būt imt ir pavakarot jei koks šeštadienis būtų…
Nemokamai, beje viskas. Tikras kaunietiškas, gerąja prasme horizontalumas. Be oficialumų, valdžios ar organizavimo vertikalių. Tik bėgimas ir bendravimas. Užsinorėjo pavadovaut, paorganizuot? Te mikrofoną ir prašom! Va šitaip, paprastai..
.
Gal pačiam pirmam maratonui bėgt Vilemai ir netiktų, nebent turėtum bičiulį, kuris palydėtų, padrąsintų, bet taip, ramiai sezono pradžioj pasitikrint tiesiog puiki proga. Kitąmet būtinai dalyvausiu. Būtiniausiai!
Šiemet čia laukė du siurprizai: vienas tai orai – žadėjo lietų, o gavom visai smagios saulutės, antras – dėl kelio remontų pasikeitė trasa. Vietoje keturių ratukų asfaltu ir miško keliuku, gavom 100% miško. Ir septynis ratukai, o ne keturi. Oras ir miškas – puiku, ir kad daug ratų apsidžiaugiau, taip labai patogu bus stebėt savo tempą, nes tikslas buvo kuo tolygiau nubėgt.
totilonas
Čia ratukai.  Laikas, tempas ir palyginimas su pirmu:
 1.  – 29:50 – 4:50    00:00
 2.  – 30:00 – 4:51  +00:10
 3.  – 29:24 – 4:45   -00:26
 4.  – 29:53 – 4:50  +00:03
 5.  – 30:36 – 4:57  +00:46
 6.  – 30:58 – 5:01  +01:08
 7.  – 32:19 – 5:14  +02:29
Deja, nuo 30-to kėmė prasidėjo lėtėjimas. Šešto ratuko. Paskutinis ratas, ~5 kilometrai, aišku, buvo sunkiausias. Dar viena šito bėgimo ypatybė, kad tempą prisižiūrėt teko vienam praktiškai visą laiką, o ypač pabaigoj. Bėgikų palygint, kaip tokiai ilgai trasai nedaug, todėl tarpai tarp bėgančių su laiku vis didėjo. Puiki treniruotė, nors pačiam gale visai būt pravertęs koks peiseris ar motyvatorius. Maratonas yra sunku…
Trasa

Trasa

Dar tikslas buvo ir 3:30 išlipt, bet nepavyko. Turiu, tiesa, visai pagrįstą įtarimą kad Totilo kilometrai yra truputį ilgesni už tradicinius. Mano ir visų kitų GPS’ai rodė geru kilometrų daugiau nei reikėtų. Dar ir minkštas miško takas kelias minutes pridėjo, todėl visai patenkintas rezultatu.
DSC_0503

Maitinėlė 1

DSC_0505

Maitinėlė 2

Dar vienas pasitikrinimas buvo šeštadienį – KBMK organizuojamas 10 km Kleboniškyje. Dar vienas must go bėgimas pasitikrinimui. Taip, nuo rudens sulėtėjau beveik trim minutėm (čia žinutė Zujkiams).
Podiumas

Podiumas

Sekmadienį – pats gražiausias ir geriausias Kauno marių trailas. Kad pats-pats buvo paskelbta feisbuke dar mėnesį prieš jam įvykstant ir patvirtinama mažiausiai viena žinute kasdien. Nepasiginčysi kai jau taip… Toks jau tas partizaninis marketingas. Tuo labiau, kad bėgimas tikrai puikus. Oras ir vėl išdūrė: vėjas išvaikė žadėtą lietų. Gal tik mažytis priekaištas organizavimui – maitinėlės…
Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, varžybos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

 1. Gintaras sakė:

  Ačiū, kad parašei. Dar spėjau šito paprašyti, kai lenkei mane prie Kauno marių, įjungęs dešimtą bėgį. O po to išsitiesei. Gal ir nereikėjo lenkti… Aš irgi išsitiesiau, bet daugiau pradžioje, nuo šlaito. Būna ir tokių nuotykių.
  Ten buvo mano pirmasis. Kaip sakoma, pirma meilė nerūdyja. Labai nuoširdi, betarpiška aplinka. Malonu ir p. Silkiną sutikti, nuolatinį dalyvį, labai kuklus, nuoširdus žmogus. Ir Vido įdėta daug širdies.
  Ačiū, mažiau mums kritinėti, sveikų kojų, iki malonių susitikimų trasose.
  Laimingai.

Komentavimo galimybė išjungta.