Visi Kauno tiltai

Startą nuo finišo tiesiausiu keliu pėstute skiria 10.9 km,mašina – 12.6 km, todėl tenka spręst ir logistiką. Aš dariau paprasčiausiai: su W golfuku nuvažiavom prie Kleboniškio tilto, kur mane išmetėm lauk, po trijų valandų W laukė manęs ant HES’o.

Visi tiltai
1. Pirmas tiltas – Kleboniškio-Megos (bėgam kairiuoju šaligatviu). Maršrutą pradedam apačioj, ten kur šviesoforas, straksėjimu kairiaisiais laiptukais aukštyn. Apšilimui. Apšilimui ir tiltas švelniai kyla į Megos pusę. Bėgdami žiūrim po kojom, net tiltų šaligatvių niekas niekada nešluoja, todėl galima užlipt ant bileko. Tas pat su visų tiltų šaligatviais, savaime suprantama išskyrus pėsčiųjų. Leidžiamės vėl laiptais iškart kai tik baigiasi turėklai žemyn į nediduką parkingą ir pirmyn Panerių gatve link miesto. Sukam kairėn į ramesnę A. Strazdo gatvelę, paskui galima dar sykį kairėn Skaudvilės – A.Vienožinsko g.g. pasisukioti ir voilà – mes Neries krantinės dviračių take.
2. Varnių tiltas (bėgam dešiniuoju šaligatviu). Neriam po juo dviračių taku ir iškart sukam dešinėn link laiptų į tiltą prie degalinės. Atsargiai, čia nėr pėsčiųjų perėjos! Tiltas vėl su įkalne, čia specialiai – apšilimo pabaigai. Vėl laiptai (jų dar bus) kampais žemyn. Čia mūsų tikslas prie šviesoforo kirst Jonavos gatvę. Gali tekt palaukt minutėlę keturių kilometrų proga.
Tada senasis gerasis dvirtakis link senamiesčio.
3. Jurbarko g. tiltas (bėgam dešiniuoju šaligatviu). Prieš jį nesileidžiam dvirtakiu žemyn, bet raunam palei gatvę  ant tilto. Mašinų pridūminta, už tai laiptų nėr. Bet už tilto yra. Jais ir pasinaudojam. Vėl atsiduriam dvirtakį ir liuoksim iki Raudondvario plento, palei Vilijampolės senuosius fabrikus, paskui tuo pačiu taku prie upės pelei fabrikų galinius kiemus iki Kulautuvos gatvės. Ta-daaa čia kažkur dešimt kilometrų. KAs turi – užkanda.
4. Vakarinio aplinkkelio tiltas (bėgam kairiuoju šaligatviu). Čia kaip įprasta laiptukais į tiltą aukštyn, paskui žemyn, niurkt po keliu arklių tuneliu į Senamiečio-Kačerginės dviračių taką. Netrukus jis baigiasi, ties žiemos uostu dabar vyksta jo tiesimo darbai, todės teko pavingiuot pievute dar žemės krūvų. Už asfaltuoto įvažiavimo, palei kelią galima nebėgti, o nusileist nuo sankasos į krūmynus ir  už kilometro pasieksim Nemuno krantinę, kuria, grožėdamiesi senamiesčiu, ir tęsim iki  Aleksoto.
5. Aleksoto tiltas (bėgam kairiuoju šaligatviu). Tam kad tai padaryt reikia dryg-dryg užmaurot ažūriniais laiptais viršun. Nieko tokio, juk jau įpratom. Toliau pagarbiai apsukam Vytauto bažnyčią ir krantinėje lygiai su Nemuno salos pradžia pasiekiam šios avantiūros pusiaukelę. Tada pasikeliam pirmu pasitaikiusiu pakilimu į Karaliaus Mindaugo gatvę ir lipam ant:
6. Mažojo pėsčiųjų tilto salon. Pralekiam palei treniruoklius ir taikom į:
7. Didįjį pėsčiųjų tiltą, po kuriuo Kairys aukštyn kojom skrido. Ant jo neįsibėgėjam, bet sukam į dešiniuosius laiptus žemyn ir visai nerukus šast ant:
8. Mickevičiaus gatvės tilto salon. Parkingo pakraščiu pataikom ir:
9. Karmelitų tiltu atvingiuojam atgal į Karalius Mindaugo prospektą ir kai tik pasitaikys proga leidžiamės į krantinę. Už puskilometrio neriam kairėn į tunelį, tada kiek dešiniau ir užlipam į:
10. Čiurlionio tiltą  (bėgam kairiuoju šaligatviu). Nieko naujo, kai tik pasitaikys laiptai- leidžiamės. Piliakalnio gatvė – pati nemaloniausia bėgimo dalis, nes čia praktiškai nėr šaligatvio. Todėl tenka laikytis kairės ir neprarasti budrumo. Iškart už kažkokios tai gamyklos bus mūsų 20 km. Želiuko dar liko? Už Napoleono kepurės kalno vėl prasideda siauras, bet naujas šaligatvis tai kiek ramiau.
11. Jiesios tiltukas  (bėgam kairiuoju šaligatviu). Už jo kai tik baigsis aptvėrimas, leidžiamės į taką palei upę. Pavaizduosim treilininkus. Takas tikrai geras, tik reikia laikytis pagrindinio. Peršokam ten upeliūkštį pabaidom žvejus ir pasiekiam Panemunę.
12. Panemunės tiltas (bėgam dešiniuoju šaligatviu). Tam reikia palyst po juo, o ten dar nebaigta tvarkyt, todėl gali tekt paklampot smėliu. Vėl laiptukai aukštyn, atrodo jau paskutiniai. Už tilto ir senųjų kapinių sukam dešinėn į Rusų gatvę, paskui kairėn į Ringuvos ir tuoj pat vėl dešinėn, lodydami šunis į Ukrainiečių gatvikę. Tada vėl kairėn į Virvių gatvę. Ko norit? gi Šančiai 🙂 . Kai pasirodys bėgiai, ties parduotuvėle ant kampo sukam dešinėn į Drobės gatvę (šitoj vietoj Tarkovskis galėtų Stalkerį filmuot…). Dabar teks bėgt Drobės gatve, kuri paskui virs Švenčionių gatve gerus tris kilometrus. Čia amžinai balos duobės ir nėr šaligavio, bet užtai eismas nedidelis. Kai užvingiuosim aukštyn iki Prancūzų gatvės, galim save pasveikint – sunkioji dalis įveikta, lieka tik desertas, tiesa gana pikantiškas. Priešaky:
13. Panemunės pėsčiųjų tiltas. Paspaudžiam? Nusileidus tiltu teks parodyt orientacininko įgūdžius ir perdaug nesukinėjant į šalis pataikyt į tiesų taką per šilą. Jį pamatę nesupainiosit, nes jis platus ir visiškai tiesus… bet nelygus. Čia ir bus desertinės kalvelės. Trisdešimties kilometrų proga! Tiesiai bėgam visą laiką iki kirsim Elnių gatvę. Tada toliau tiesiai į kalną. Jis paskutinis! Pakilus takas šakojasi ir mes sukam kairiau. Pasiekam Baterijos gatvelę, sukam dešinėn ir iškart kairėn į Kiškių gatvę. Prabėgus seną apleistą daržinę galima rizikuot sukti į kairę vedančia liepų alėja, arba paprasčiausiai bėgt iki Raudonojo kryžiaus gatvės. Jei pasukom laikykimės pagrindinio tako iki pasieksim tą pačią Raudonojo kryžiaus gatvę. Viskas. Beveik viskas: takas T. Masiulio gatvės pylimu siauras ir nelygus, judėjimas gana intensyvus, todėl dar biski atidumo ir mes ant:
14. HES’o. Bėgam iki galo. Galas – tai betoninė tvora ant šaligtvio. Ją turbūt specialiai pastatė kad žinotume kur baigt. Dabar jau tikrai viskas.
Apačioje, nusileidus laiptais, mūsų laukia privažiavusi palaikymo komanda… arba bent jau sausi rūbeliai ir bananai.
Atstumas – 33,48 km (su keliais nedideliais nublūdinimais)
Laikas – 3h:05m:08s (prašom trumpint!)
Įrašas paskelbtas temoje bėgimai ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

9 komentarai

 1. Opa, gražu skaityti. Šauni treniruotė.

 2. vg2run sakė:

  Hm.. Atsiverčiau šitą iššūkį, galvojau būtų fainai prabėgt Kauno tiltus šiais metais. Bet prisiminiau kad HES’as uždarytas. Gal žinai, ar ten yra įmanomas praėjimas pėstiesiems ar niekam neleidžiama pereit per HES’ą ?

 3. padugnini sakė:

  oki, gal tada pasiimam Kiborgą ar dar ką nors ir prasibėgam lengvai sau?

 4. padugnini sakė:

  Nzn, sergu daba, nebėgu..

  • vg2run sakė:

   Vitamino C! Saujom! Ir duok žinoti, kada būsi pasiruošęs. Iki Varšuvos svarbu atsigauk 🙂

Komentavimo galimybė išjungta.