Pabaiskas-Ukmergė, vasario 16-ta

Antrą sykį šitą bėgau. Norėjosi jį bėgt, nes visgi gimtam mieste bėgimas, vienintėlis toks, bet jei būt reikėję pačiam organizuotis, tai būč ir patingėjęs, Kaune su klubu patriotiška trasa ramiai pasižymėjęs, bet Gintas, ačiū jam, ėmėsi inciatyvos.

Bėgimas kosmopolitėja, pradeda prarast provincišką šarmą : šiemet pavyzdžiui nebereikėjo nešt popierinių talonų-numeriukų, kurie finiše eilės tvarka smeigiami ant tokio nusmailinto virbo. Matomų numerių išvis nebuvo. Buvo tie labai patogūs dyvaisai, segami ant čiurnos. Tiesa liko ranka rašoma registracija ir keistas persirengimas kultūrnamio foje, ypač po bėgimo, kai garbinga publika renkasi į šventinį koncertą… Smagiausi reikalai tai vaišės restorane ir baseinas. Ir viskas nemokamai! Nuostabu! Baseinas ir pirtis po varžybų puiku, na ir restoranas… Šiemet, gal pasivaideno, bet lyg akies krašteliu mačiau skelbimą, kad po bėgimo bėgikų restorane lauks vaisiai… ir buvo. Beveik.
2016-02-19_21.31.20
Nebambu, džiaugiuosi. Puiki iniciatyva, būt didelis nuostolis bėgimų eltė panoramoj, jei šis, ar panašūs renginiai išnyktų. Šaunuoliai organizatoriai!
O pačios lenktynės yra sudarytos iš vėjo, laukų, trijų posūkių, vienos nuokalnės ir vienos įkalnės pačiam gale. Dar himno iš seniūno kalbos. Fainiausias daiktas tame, aišku – kilometro ilgio ir 55 metrų žemumo nuokalnė. Tikriausiai būtent dėl jos jaučiausi totaliai išsitaškęs ir išsidaužęs. Ir nuo to šalto vėjo, kuris iki pat paskutinio pasisukimo tiesiai į veidą.
Starto laukimas išlipus iš šilto autobuso neprailgo, tiesą sakant vos nesusivėlinau, nes reikėjo dar batus susivarstyt. Žmonių nebuvo daug, todėl net iš galo pradėjus niekas labai netrukdė savo greitį susirast. Po užvakarykščių 33km per Kauno tiltus labai šviežias nesijaučiau, todėl labai spaust pradžioj nesinorėjo. Po posūkio iš miestelio į plentą nutariau laikyt ne lėčiau 4:30 min/km. Po truputį besivejant greičiau startavusius prieky pamačiau vyruką, kuris prilipęs prie priešaky bėgančio, taupė jėgas užuovėjoj. Neaišku kiek ten susitaupo, bet ypač lenktynėse užeina tokie bzikai, kai užsirūstini, susirandi kokį “priešą“ ir jau tada su juo gali kautis. Čia gal varžybų adrenalinas taip išeina? Ai, tik nesakykit, kad jum taip nebūna. Jei nebūna tai be reikalo į varžyboms išlaidžiaujat, eitumėt geriau su hipiais gėlyčių ir žolyčių kultivuoti. Peace!
Netrukus pavijau tą tipelį (jaučiu gausiu galvon kada, jei pastarasis blogus skaito…) ir, kaip ir galima buvo spėt, prisilipinau jį sau prie pastaro galo. Ach šitaip!? Paspaudžiam – neatsilieka, dar palaikom – tas pat. Lenkiam taip kitus… Ėėė, pradžia dar tik, ne laikas mums, senukams spaust: ištaikęs progą staiga bac ir prilėtinu. Prilipėlis su vienu iš tik ką aplenktų pradunda priekin ir ima tolti. Pagaliau posūkis kairėn į pagrindinį plentą. Pats laikas susirast savo tempą ir laukt didžiosios nuokalnės. Prieky manevruoja policijos ekipažas su švyturėliais, kuris tvarko eismą varžybų metu . Užsižiopsau.. ir tempas krenta, atsitokiu, pasiveju. Ekipažas įsijaučia, manevrai darosi dar įdomesni ir vėl užsižiopsau, lėtinu… ot vėpla, mirgančos šviesos kažkaip hipnotizuoja. Ir taip dar kelis syk iki nuokalnės. O tada – lapatai žemyn! Aaa! kažkieno žingsniai vis garsiau vis arčiau už nugaros… nee, nepasiduodam, raunam, uraaaa! Toks smagumėlis gerą kilometrą trunka.
Gerai prapyškėta… Pernai pakalnėj lūžau, šiemet bandysiu laikyt. Prieky, visai netoli atsidūrė ir prilipėlis su eiline savo auka. Va čia jau ir prasidės tikrosios lenktynės. Ir tikriai, imam lenktyniaus su keliai vyrukais. Vėjas kala negailestingai, į prieky tai vienas išbėgam tai kitas. Nežinau ar čia sąmoningai taip, ar tikrai taip šiaurys trukdė, bet prieky bėgdavom kuris ne daugiau kokio 100m. Tas, kuris vis taikėsi už nugaros prilipt, matyt visai susipainiojo ir kažkiek atsiliko. Čia spėju, nesidairiau atgal, todėl nežinau kaip jam sekėsi pakalnėj, o mes labai sėkmingai ir nenuobodžiai kasėmės pirmyn kol liko tik nedidukė finišo įkalnė.
Kad tiktai gerai prabėgta namie jau supratau, po dešrelinio restorano, puikaus baseino su pirtelėm. Labai jau nesinorėjo nuo sofos kilt kai pavalgęs priguliau.
Bėgimas labai geras, su savotiškais organizavimo niuansais užtai aiškiai atpažįstamas, įsimenamas. Čiau!
Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, varžybos ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

4 komentarai

  1. paulius sakė:

    Sultingi vaisiai 🙂 Mokyklinė bandelė atskiru užsakymu ar komplektas?

  2. ech, smagiai susiskaitė straipsnis. tikiuosi, kitai metais pavyks ir man sudalyvauti.

Komentavimo galimybė išjungta.