Bėgimas žiemą.

Pala, kokią žiemą? Žiemų, kaip ir kalnų Lietuvoje nėra! Pernai nebuvo praktiškai, užpernai, tiesa, patikrino budrumą, ir šiemet kokias dvi savaičikes davė pasidžiaugt…

Nors ne, žiema yra žiema, o ir ne tik pati žiema, bet visas tas iiiiiiiiiiiilgas, šaltas ir murgzlinas metų laikas, kai tenka tąsytis su krūvom skudurų. Tikrai ilgas. Labai. Ypač kai link pavasario…
Bet užteks apie orus ir peizažus – prie reikalo! Ko reikia jei norint bėgt žiemą? Ogi trijų esminių dalykų, kuriuos išvardinsiu posto pabaigoj.
Pradžioj apie dalykus  rutininius. Aj tiesa, jei ruošiamės ultrom, kalnams, ar dar kokiems ekstrymams –  nebevarkit toliau su skaitymu. Šito nenusimanau nė per aliumininį centą. Čia taikau tokiems kaip aš, begikus plentosis vulgaris, (lot.) kurie žiemą nori palaikyt bėgimo formą, bet nemėgsta bėgtakių, ar nuobodaus ratų sukimo perpildytuose, tvankiuose maniežuose.
Bėgt žiemą sudėtingiau – kokius ilgabėgius dar galima, bet su intervalais, tempinukais ir greitukais keblu. Geriau gal atidėt, o smagiau prasimankštint ir salėj galima. Šaltuoju metu mane labaiu knisa ne šaltis, bet tamsa. Dar būna -20, bet juk tą dieną ir nusiplaut galima, nieko neatsitks, jei vienas kitas bėgimas bus praleistas. Jei jau žemiau dešimties geriau daugiau dviejų valandų nebėgt. Ir labiau net ne šalčio reikia paisyt, o vėjo. Jis stingdo greitai ir nepastebimai, nes drabužėlių sluoksnis fiziškai būna labai plonas, o po ilgesnio pajudėjimo ir drėgnas.

Taigi apie skud…. apie dalykus kurie reikalingi bėgti žiemą:
Kepurė: Thermowawe 100% poliesteris, paprastutė tokia, Senukuose pernai netyčia užtikau. Jei šalčiau – Vilniaus kalėdinio bėgimo raudona dviguba visai gerai praverčia.
DSC_0392
(čia išversos vaizdas, kad raidės matytųsi)
BufFa’s?: nesu tikras kaip tas daiktas teisingai vadinasi, bet turiu kelis A. Verygos padovanotus “Ex smokers are unstopable“ akcijinius reklaminius plonyčius. Jau baigiu sudėvėt per tris metus, nuskalbti, bet vis dar puikiai tarnauja.
DSC_0390
Striukė: Viena Karrimor’o va tokia: http://www.sportsdirect.com/karrimor-run-jacket-mens-452462?colcode=45246213 . Šita tikrai prasta, nekvėpuoja, todėl velkuosi ją kai šalčiau. Spalva tik gera tamsoj bėgt.
DSC_0394
Antra Adidas, Neturiu priekaištų, gal tik numeriu didesnė būt galėtų. Plona, kvėpuoja, nusima rankovės ir tampa liemene. Tas praverčia pavasarį pvz, kai ryte ilgabėgį išbėgus į pabaigą saulė ima kaitint.
DSC_0395
Pirštinės: Prizmoj netyčia užtikau tokias:
DSC_0391
Kai vėsiau net ne žiemą labai gerai, juk bėgimo pradžioj rankos linkę šalt. O jau kai rimčiau šąla ant viršaus papildomai užsitraukiu net nežinau kuriose maisto prekėse įsigytas paprasčiausias medžiagines.
DSC_0405
Jei bėgant sušyli, šitas braukšt į kišėnę ir bėgi plonom…
Antrasis sluoksnis: nouneimas ir mamos Maximos. Kai labai šalta naudoju. Gana retai tas būna. Arba kitą ploną fleecą iš skuduryno.
DSC_0408
Pirmasis sluoksnis: du puikūs reikalai ilgom rankovėm ir skylukėm jose nykščiams įkišti. Tas nykščių įkišimas tiesiog sportinio stilius drabužių dizaino deimančiukas.
DSC_0398
DSC_0396
Kelnytės: Nenusakomo senmo ir susidėvėjomo Umbro kelnės. “Ploščinė“ medžiaga išorėj tinkliukas viduj. Su jom nei šalta nei per šilta. Kai link -20C po jom Thermowawe apatinkelnės ploniausios.
DSC_0404
Kai apie nulius – kasdieninės timpos. Nėr čia kas ką fotografuot.
Kojinės: irgi kasdieninės sintetinės bėgikiškos. Per šalčius buvau antrą porą šiltesnių tokių užsitempęs.
Batai: Šitie sniegui ir miškui. Gulėjo gulėjo Sportdirect lentynoje, gulėjo gulėjo… Sunkūs, kieti, bet bėgt galima. Arba kasdieniniai, jei gatvėm ir balų nedaug.
DSC_0407

Smagu aišku pasmaksot į specialius visokius žieminius dalykus parduotuvėse, bet kad ir to ką turiu, pakanka kad susuktum virš 200km per mėnesį. Ar reikia dar daugiau? Ar bus gana? …čia retoriniai klausimai, jei ką.
Dabar prisikasėm prie tų trijų esminių dalykų kurie būtini žiemą bėgant.
Pirmasis jų yra galva ir užpakalis. Galvoj turi susikaupt tiek noro bėgt, kad pajėgtum išspirt užpakalį lauk į šaltį ir tamsą lauke. Toliau jau eisis, oi tai yra bėgsis savaime.
Antrasis dalykas byloja, kad jei jau visą vasarą ir rudenį esate pakankamai sistemingai bėgęs, vadinasi bėgimo drabužėlių, kuriuos jau turite jums pakaks ir žiemai.
Trečiasis – grįžus iš bėgimo kuo guviau dušas ir sausai persirengt. Tagintis ir šarinti savo nemirštamus pasiekimus pasiekimus po to.
Ai, ir da ketvirtas. Būč pamiršęs patį svarbiausią: ūsai ir barzda bėgant šaltyje yra būtini. O tai nuo ko dar namie parbėgęs gali varveklius laužyti?
Įrašas paskelbtas temoje Iš gamtos stebėjimų... ir pažymėtas , , , , , , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

10 komentarų

 1. Bronius sakė:

  Čia koks tai žiemos kolekcijos išpardavimas. Lauksim naujos pavasario kolekcijos :D.
  Žiemą nelabai ir reikia tų greičio treniruočių, nebent kovą kokios svarbios varžybos. Tie lėti ilgabėgiai visai naudingi, patreniruojama tai, kam vasarą nebūna laiko. Nėra reikalo ištisus metus palaikyti pikinę sportinę formą. O bjauriausia bėgioti, kai lauke vyrauja ruda masė, kuri jau ne sniegas, bet dar ir ne vanduo. Tų šalčio dienų, kai temperatūra žemesnė nei -10, ne tiek ir daug būna.

  • padugnini sakė:

   Čia gal paroda labiau nei išpardavimas. 🙂 Šiuomi norėjau pademonstruoti, kad visai nebūtina žiemai kažkokių superduper drabužių paskutinio sezono kvyksmo, kad lauke palakstyt.

 2. O, geras… turiu tokią pačią adidas liemenę 😀

 3. eon sakė:

  Aišku, nebūtini super duper rūbai. Nors man kaip moteriai visai natūralu, kai žmonės nori gražiau atrodyti ir bėgdami, bet pagal tai vertinti bėgiką, tai ką aš žinau… Aš tai rūbelių turiu daug prisirinkus per eilę metų, bet pagal paskirtį vartoju vos keletą, kuriuos esu tiesiog įsimylėjusi, kiti guli ramiai spintoj. Paskutinis džiaugsmas tai akluoju būdu Norvegijoje pirktos Helly Hansen žieminės timpos (draugai nupirko per garsiuosius norvegiškus išpardavimus, aš tik pagal foto rinkausi), kurios yra tikrai labai faino audinio, labai stipriai aptemptos (ne kompresinės, bet jau artyn to) ir turi vieną fantastišką savybę – ant jų apsivilkus ilgesnį sintetinį rūbą jis “nelipa“ į viršų bėgant. Su tokia rūbo savybe susidūriau pirmą kartą, ir tai yra tikrai nuostabi savybė. Dabar noriu tokių vasarinių, bet kaip tą nustatyti? O va flisinių antrų sluoksnių taip ir nesugebėjau prisijaukinti. Per šalčius ant bėgimo termo maikės velkuosi merino vilnos plonytį golfą. Man taip geriausia. Tas golfas net ne bėgimui skirtas, bet jis puikus – plonytis, beveik permatomas ištempus, garina gerai ir yra šiltas. Turbūt su flisais jau nesusidraugausiu. Beje, merino vilna žiemą man labai pasitvirtina.

  • padugnini sakė:

   Flisas čia jau kai rimtai pašąla. Su laiku reiks įsigyt kažkokį tikrą ploną bėgikišką “švarkelį“. HH beje irgi silpnybę turiu, bet čiupinėjau tik buriuotojų drabužius.

 4. Gintaras sakė:

  Malonu išgirsti.
  Nesureikšminu drabužių. Paprastai bėgu su dviem maikėm ir striuke. Jei paspirgina, tai dar vieną maikę užsimetu.
  Sveikinu su tiltais. Kalbų nedaug buvo – staigiai įveikei.
  Iki susitikimų trasose. Laimingai.

 5. Gedvilė sakė:

  Mano vyras yra užkeitėjęs bėgikas todėl žiemą nupirkqau tam terpo merino vilnos drabužius iš GREEN ROSE! Esu labai patenkinta, nes tikrai geros kokybės.

  • padugnini sakė:

   Faina, kai randi tinkamus drabužius. Kai dabar žiemos tokios nei šiokios nei tokios aš pats naudoju tik sintetikas kad greičiau džiūtų, šiluma nėr taip aktualu. Pakanka pilnai, nes tie bėgimai max 2,5 valandos. Va jei reiktų bėgt ultras, tada kitas reikalas…

   Linkėjimai bėgikui 🙂

 6. Greta sakė:

  O aš ne tik vyrui, bet ir vaikams nupirkau termo drabužiu su merino vilna! Vaikai labai nori kartu su tėčiu į kiemą, tai neišgyventume žiemą be termo drabužių. Vaikams pirkau iš DRABUŽIAI VAIKAMS INTERNETU http://www.drabuziai-vaikams-internetu.lt

Komentavimo galimybė išjungta.