Paskutinės savaitės ir VM15

paskutinė ruošimosi savaitė (Tapering)
atstatomieji                                               – 18km
aerobinis su 9x100m pagreitėjimais    – 14km
aerobinis su 11x100m pagreitėjimais   – 11km
VO2 3x1600m                                          – 14km
ilgabėgis                                                    – 18km
išviso per 6 treniruotes                           – 75 km

maratono savaitė
atstatomasis                                              – 8km
varžybos                                                    – 42km
išviso                                                         – 50 km

Kaip tyčia maratono savaitę prireikė važiuot komandiruotėn į Ukrainą. Minusai komandiruočių, kad labai nusivarai, valgai bilenką ir bilenkiek ir bilenkada, tik ne tai ko reikia carboload’inimui. Taip pat ir miegi. Pliusas – kad galva užimta darbiniais reikalais ir visiškai nelieka laiko priešlenktyniniams marazmams.
Lietuvoj buvom tik šeštadienį paryčiais, liko tik pabadyt išsimiegot po savaitės trankymųsi ir nusigaut į Vilnių. Ai, dar numerį pasiimt ir būtinai nemokamų makaronų pavalgyt.
DSC_0289

makaroninis vakaras

Naktį, (nakvojau Vilniuje pas A su Do) jau prisisegęs numerį, maistelius ir susikrovęs viską nusiprausimui ir persirengimui susigraibiau, kad palikau namie bėgimo tempo lentelę ir nežinau kaip greit bėgt rytoj… Tema pamintijimui prieš užmiegant, vietoj avelių skaičiavimo. Na, kas bėgo maratoną , žino kaip naktį prieš jį miegasi. Vartymosi nuo šono ant šono maratonas, sakyčiau, su saldžiu užsnūdimu likus maždaug 45 minutėms iki žadintuvo.

Užtai ryte viskas stojo į vietas kuo sklandžiausiai. Beveik automatiškai atliekam tuos būtinus priešlenktyninius manevrus. Va, mes jau ir starto garde. Taip arti vartų, dar nesu pradėjęs, mat savo “C“ starto zonos lipduką pasiimdamas numerį pakeičiau į “B“, bandysiu lipti iš 03:30:00.
Dar pasikartoju naktinį planą: pirmus 10 km prisilaikyt kiek lėčiau, paskui jau bėgt nekrentant žemiau 4:50 min/km ribos ir svarbiausia šitaip laikytis antroj pusėj, kai prasidės… Bijau tų “ožių“, kaip Garbanėlė sako, kai sustoji ir imi eit. Šito brudo ir pernai Vilniuj ir šiemet Kaune ir Pasvaly turėjau. Grėsmingiausiai pernykštė antrojo rato Vokiečių gatvės atkarpa maždaug 39-tame kilometre,  prieš rotušę įsirėžė, brrr… kai stringi į tą vatą, o dar lieka visas Subačiaus kalnas…
Šaunam. Pirmasis ratas o’k, pilna žmonių iš pusmaratonio, po nusileidimo iš Vingio parko pagreitėjam, valgom , geriam, čia plačioj Goštauto gatvėj pirmyn atgal nykiausia trasos atkarpa, iš nuobodumo galima ir palenktyniaut, paskui Brodas, aha, va ir kitas trasos pakeitimas, rangomės senamiestin, dar želiuko, rotušė ir kylam į Subačių. Tada desertas link Užupio, tilteliai. Pasisveikinam su Dovydu, jis lekia finišuot pusmaratonio, prieky pamatau dar kelis pusikę bėgančius klubiečius. Easy easy, tegu lekia, jie jau baigia, o mes čia tik pradėsim. Energijos turim, kyla tas pusės maratono entuziazmas, džiugina vaiskus, vėsus oras, tik bėk ir norėk.
Dabar nepražiopsot starto chronometro, pasitikrint kur esam… Puikiai: 01:39:su centais, vadinasi lekiam idealiu grafiku, dabar telieka laikyt taip iki galo. Smulkmena… Trasoje likus tik maratoninkams erdvu, 03:05:15 balionėliai seniausiai nutolo priekyje, 03:03:30 irgi dar nesigirdi. Prieky linksmai bėga keli vyrukai, vienas ypač mėgaujasi pusės distancijos euforija: mojuoja visiems, siunčia ženklus, pozuoja dviračiu lydinčiai damai su foto. Matyt pirmas sykis… O ką puikiai, kaip pirmam kartui, šaunuolis, bet norisi perspėt, kad pasitaupytų, kad netrukus bus Vingio parkas, 30-tasis km ir tada atsirūgs visi entuziazmai. Ai tegu, šitą reik savo kailiu patirti. Tiesa, kažkur čia ir išgirdom kitapus upės kaukiant greitosios sireną. Dabar jau aišku kur ji skubėjo…
Ir iš tikrųjų, parke jau reikia susikaupt, nes taip ir taikosi nukristi. Tiesa, smagus prasiblaškymas įvyko Žvėryne, kylant nuo upės palei Italijos ambasadą: Bėgu, po truputį renku tuos, kas per greit startavo, staiga šast pro šalį kažkas lengvas greitas ir baltai raudonas. Iš vešlios šukuosenos ir aprangos pažįstu Grinių. “Gediminai!“ – nevalingai išsprūsta.., atsisuka, pamoja, juokiasi… ir nutolsta prieky ir torpeda. Lieku linksmai suglumęs, kaip jis čia už manęs, tokiu tempu bėgdamas, buvo atsidūręs? Nutariu, kad greičiausiai po starto praalko ir užbėgo namo, užkrimsti, feisbuko panaršyti…
Paskui vėl, nuobodusis asfaltas, Brodas, senamiestis, Vokiečių gatvė, lėtėju, bet bet to didelio sunkumo nejaučiu. Pralenkia mergina, kurią buvau pavijęs paupy. Bandau labai neatsilikt, žinia gi – ambicijos. Aplenkiam rotušę ir prasideda linksmoji dalis, keturiasdešimtasis kilometras į kalną… Pala, bet gi sunkumo nebuvo! Dabar tik pakilt tereikia, paraginu merginą, nes panašu jos pakilimas prieky nedžiugina. Kylam… Nieko čia labai baisaus, bet užtat leistis sunku. Nesiseka įsibėgėt, kaip pirmame rate, nors tu ką… Ne, dar nesunku, dar galima.., netikėtai ant antrojo Žvėryno tilto pamatau Donatą ir Ingą Juodeškienę, susidaužiam penkiais, jie kažką surinka tokio, kas tikrai pasiekia sąmonę: viskas nieko beveik neliko, reik varyt! Pažadina… Kaip laiku!
Varom! Kelis pavysta aplenkt, posūkis kairėn, parkas, laikrodis supypsi 42km, paskutinis posūkis dešinėn, spurtuoju, dar bandau prieš pat finišą lenkt bandau, pažadinu matyt – nepasiduoda, finišuojam…
Pavyko! Pavyko tilpt į 03:20:00 (Bostono maratono kvalifikacija mano amžiaus grupei), pavyko nesustot, nepradėt vaikčiojimo trasoj, pavyko tempą išlaikyt – antra maratono pusė tik 11 s. lėtesnė už pirmąją. Trečias kartas pavyko: trečias šiemet nubėgtas ir trečias mano Vilniaus maratonas.
Labai padėjo oras, tiesiog tobulas bėgimui ir palaikymas. Palaikymas ateidavo labiausiai reikalingais momentais, kai dėmesys pradeda nuslyst ten kur jam nereikia. Sakau gi, pavyko! Audriukas su šeima sukėlė bangas Ignoto gatvėj,  Inga su Donatu, kaip minėjau, palei galą, o kur dar kiti klubiečiai… Gaila ne visu pamačiau, išgirdau, pamojavau. Ahoy, pingvinai! Didžiausias ačiū fokusininkui Kaukui! Tik tikras bėgikas žino ką ir kada reikia pasakyt! Ir savanoriams aišku!
Вильно

Вильно

Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, Pasiruošimas maratonui, Pasiruošimas Vilniaus maratonui 2015, varžybos ir pažymėtas .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

3 komentarai

  1. Indrė sakė:

    Sveikinimai su super laiku!!!!!
    Nepatikėsi, bet laukiau įrašo, nes visad fun skaityt. Vis kasdien tikrindavau Feedly, ar yra kas nors iš lietuviškų blogiečių parašęs apie Vilniaus maratoną. Sulaukiau! Smagiai susiskaitė kaip visad 🙂

    Galvojau “ožių“ terminą tik aš naudoju, o pasirodo pasitaiko tų “ožių“ daug kam 🙂

    Hehe, kažkas sugebėjo (aš aš..) nueit atsiimt numerio ir paaiškėjo, kad užsiregistravus tik pusmaratoniui (o nuo kalėdų tikėjau, kad maratonui!). Teko greit keist distanciją, primokėt, nes neskraidau dėl pusmaratonių iš kitos šalies 😀

  2. Super, sveikinu!!! Skaitydamas, rodos, pats prasibėgau trasa.

Komentavimo galimybė išjungta.