8-ta savaitė. Batukai

8-ta savaitė (gaivaliojimasis)
atstatomasis                                                  – 6km
atstatomasis su 6x100m pagreitėjimais   – 8km
aerobinis su 10x100m pagreitėjimais      – 17km
laktatinis 1x8km tempo                               – 15km
ilgabėgiai                                                      – 48km
išviso per 6 treniruotes                               – 94km

 Vis sau žadu apie batus, kurias lakstau papasakot. Neilga karjera, jų nedaug, neužtruksiu. Savotiško bėgimo batų kulto esama, reikia ir man įsijungt.

1) ASICS Gel-nimbus 7
gel-nimbus7
Nereali seniena. Pirkti dar tokiose “Sporto prekėse“ Vilniaus gatvėje. Senesni kauniečiai prisimins, bet tik tikrai senesni.  O jau brangūs buvo, o jau gulėjo ten ilgai… iki nuolaidų. Su Šiuolaikiniai lyginant sunkūs kaip kareiviški čebatai. Užtat tvirti. Teisingai sako: “ot anksčiau tai daiktai būdavo…“ Jais ir bėgta ir eita ir miško gaisras gesintas. Neplyšta, nepūna, tik tolygiai išsidėvi. Yra tik kelios prasitrynusios vietelės iš vidaus. Šeštadienį jais prasibėgau – nagi puikiai, žymiai geriau nei įplyšusiais naujesniais. Neišmesiu dar, gaila.
Visokių ten, dabar palaikymo/paminkštinimo technologijų, saugančių kojas pridėta. Saugo aišku, bet užtai jau kai krypteli koją ant tokios aukštos ir plačios “paduškos“, tai nepasirodo mažai. Čiurna kentėdavo. Bes silpna buvo ir vien nuo lėto risnojimo, be spec. ar benrafizinių pratimų nelabai ir tvirtėjo.
Puikūs batai, bent jau pradžiai.
Penkios vilko letenos iš penkių.
2) Asics Eagle trail Gore-tex
eagle trail
Iš ten pat. Irgi seni, irgi brangūs, irgi sunkūs, irgi geri.
Labiau susidėvėję, užtai ir dėvėti jei ne daugiau, tai tikrai nuožmesnėm sąlygom. Miškai, pelkės, žiemos.
Daiktas, kuriuo gali pasitikėt šimtu proc.
4,75 vilko letenų ir penkių. Biski atėmiau dėl kaprizingų raištelių.
3) ASICS gel-landreth 4
gel-landreth4
2012-tais VCUP’e per maratoną pirkti. Tada apsisprendžiau bėgt kitais metais pusę, o gal net ir visą. Pigesni už aukščiau apdainuotus, bet savo atidirbo, be didesnių priekaištų. Plyšt, dėvėtis ėmė, tiesa, nesulyginamai greičiau, bet savo maratoną padarė.
4 vilko letenytės.
4) NIKE Pegasus 30
pegasus30
Iš T.B. rankų pirkti, todėl pigiau. Nieko labai gero, ar labai blogo nepasakysiu. Tikėjausi iš jų daugiau. Paduškos ir tiek. Nesiventiliuoja, pakankami greit dyla. Tiek, kad patogūs pakankamai.
Trys letenos. Su trupučiu, nes maratoną atlaikė, sentimentai, žinot…
5) NEW BALANCE RC14002v
RC1400v2
Iš “Aplenk save“ Kai pirmą sykį dėžutę paėmiau, pamaniau kad tuščia – kokiu lengvučiai. Ėmiau salėj mankštintis ir varžyboms. Greit supratau, kad per geri salėj draskyt. Taupau dabar reikalams, kai tikrai reikia greičiau minti. Puikūs, nors ir neiškarto su koja sutarė. Ne, ne ne dėl skaudulių kokių – forma kol prisitaikė. Žodžiu bėgimas su jais – tikra šventė. Ypač, jei lygint su paduškiniais. Ir maratonams net ir karštiems tinka – tik daina 🙂
4,9 letenos. Ten kažkas su liežuvėlio prisiuvimu vienam bate yra. Atidžiau autis reikia, kad neužsilanstytų.
6) NEW BALANCE 890v5
890v5
Kadangi lengvieji taip pasiteisino, tai ir sunkesnius iš ten pat nutariau kirst. Atrodo pasiteisino. Specas, vienoje iš dviejų Vilniaus bėgikiškų parduotuvių, tyręs koją piršo 3000-tuosius Asics’us, būčiau juos ir pirkęs, nes verkiant reikėjo, bet kad ta jų parduotuvė negrabiai dirba, nepaisant kad ir kokie puikūs žmonės ten dirbtų.
Irgi porą savaičių su pėda derėjosi, bet jokių skausmų ar neigiamų dalykų neišlindo.
Pakankamai lengvi, bet ir pakankamai minkšti. Labai daug negaliu pasakyt, net ne tiek daug bėgau jais, bet kol kas įspūdžiai tik geri.
Sakykim 4,5 letenų. Liežuvis kažkoks keistai masyvus,  nors gal tai tik į gera..?

Pasimatom Sekmadienį kažkur Medininkų ir Vilniaus. Jei viskas gerai klostysis, gal dar Žąsliuose. Ciao!
Įrašas paskelbtas temoje batai, Gadgets, Pasiruošimas Vilniaus maratonui 2015 ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

4 komentarai

 1. Indrė sakė:

  Asics žiūriu valdo 😀
  Hmm taigi dvi poros batų, skirtų bėgimui ir jaučiuos, kad mažoka lyginant su 6 punktais 😀
  Beje, nesu labai sena, bet ir aš atsimenu tą sporto prekių parduotuvę 😀
  Nike Pegasus T.B. rekomenduotus Lenkijoj nusipirkau ir vajez negaliu iš jų kojos ištraukt, tiek patiko, tiek prilipo, kojos atsigavo, visokie neaiškųs skausmeliai išnyko, lakstau kaip šviesoforas (nes batai tai apelsino spalvos) ir T.B. vis liepia į Kayano perlipti ir kojos nepripratinti prie Pegasus. O aš jau atprast nenoriu ir galvoju, kaip antrus reikės pirktis…
  New Balance Vibram įvarė antkaulio uždegimus labai ilgam…kai buvau višta bėgikė – per daug, per greitai, per ambicingai ir dar su minimalistiniais batais pasišoviau lėkt. Užteko vieno karto. Tiesa, lengvumas toks, kad jaučiuos lyg tik su kojinėm..
  Bet New Balance skirti trailui superiniai, atlaikė kalnų bėgimus, ir su plonu padeliu.

  • padugnini sakė:

   O man pegasai neprilipo.
   O kurie ten tavo NB treilo?

   • Indre sakė:

    Taip, tikiu, kad neprilipo. Kiekvienas skirtingas esam, kojos skirtingos, skirtinga laikysena ir dar melejonas veiksniu. As susizaloju lengvai, tad tik ant debesu begiot, bet nedrisciau HOKA megint vis tiek.
    Manieji NB tai sitie: NEW BALANCE MINIMUS WT10V2 (women’s trail).

   • padugnini sakė:

    Nu jo, tie storapadžiai ir man siaubą kelia 🙂 Nors kas žino, gal ir visai neblogai turėt tokius, retkarčiais poilsiui..

Komentavimo galimybė išjungta.