11-ta savaitė. Nestabdom…

11-ta savaitė (gaivaliojimasis po KM15)

atstatomieji ir aerobiniai   – 37km
varžybos                                – 10km
išviso per 5 treniruotes      – 47km
+Ąžuolyne – 1val.
Radijas sakė, kad Atakamos dykuma yra viena sausiausių vietų žemėje. Joje yra vietų, kur niekada nelyja. Niekada! Lygiai taip autobuse vežančiame bėgikus į starto vietą Birštone nebuvo vietos, kur nesigirdėtų skardžių balsų komentuojančių anos savaitės trailą Kernavė-Vilnius. Nė menkiausios vietelės, nė trumpiausios pauzelės… ir autobuse, ir prieš jį ir po… Ypatingai raiškus ir garsus buvo vienas trailistas iš garsaus bėgimo klubo, nesakysiu čia iš kokio, bet pavadinimas jo skamba panašiai kaip “fikusas“.  “Wau-74-tas-kilometras-angliavandeniai-sukilimai-Lietuvoj-kalnų-nėra-pradžioj-iš-lėto“… Kaip jaustis, a? Nors ne, man, senam bambekliui,  čia tik pasivaideno kažkokie išskirtinumai. Juk visi bėgimai ir bėgikai yra geri ir lygūs, ar ne? … Neeeeeeee! Kurgi ne, lygūs, aha. Kaip plentvolis ir smuikas.
Ai, o autobusas vežė į bėgimo LBMA Birštonas-Prienai starto vietą pačioj Nemuno kilpoj. Labai norėjau šitą nubėgt, nes bėgimai iš taško A į tašką B turi savotiško kaifo lyginant su bėgimus ratais. Labai smagi trasa, greita kompanija susirinko, ir numeriuką gavau, kad žegnotis teko:
Ąžuolymas

Ąžuolymo bėgimas 666

ir bėgosi pakankami smagiai. Dar smagu, kad trasos ilgis pasirodė nenutrumpintas (žymėjimas ir Ambito rodmenys sutapo). Minusas gal tik, kad prie renginys sutapdintas su Prienų miestelio sporto švente,  todėl bereikalingai užtemptas ir suvėlintas startas ir pats organizavimas toks šventiškai išsiblaškęs kiek.
Aną savaitgalį išsijudinimui po maratono su klubu prasibėgom 9km Alytuj. Kojos buvo dar ne kažką, o Prienuose jau ir visai neblogai. Gal tik aršesnė ketvirtadienio treniruotė Ąžuolyne jautėsi.

O skaičiavimas tęsiasi iš knygos “Maratonas pažengusiems“, ten kur keli maratonai iš eilės, 12-kos savaičių programa.

Gal pavyks pasimatyt Šiauliuose. Nesu tikras, nes brangoka nusikasti iki ten. Gal sakau dar kas važiuoja ten? Kurui  susimestume…
Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, varžybos ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

7 komentarai

 1. Bėgiko dienoraštis sakė:

  Kolega, plunksnos meną įvaldęs. Su tuo “fikusu“ tikrai prajuokinai 🙂 Beje, taip ir nesupratau – tai sudomino trail’as ar ne? Šiaulius aš irgi norėčiau išbandyti, tik taip pat atbaido tolimas kelias ir žadami karščiai…

  • padugnini sakė:

   Trailas puikus reikalas, visom letenom už esu. Lazdavoju kitus niuansus 🙂 Varom į tuos Šiaulius, pasišildysim 🙂

 2. Dainius sakė:

  😀 Panegerika yra labai dažnai pasitaikantis šalutinis ultra poveikis. („tai tau ne maratonas per 3:20“, „maratoną bėga tinginiai“, „maratonas yra nuobodu“. Aš ultrai esu per skystas, gal todėl ir nesuprantu tos pompastikos. Va tamsta pabandyk ir žiūrėsim, kaip pasikeis tonas dešimtkilometrininkų ant aksfalto atžvilgiu 🙂

  • padugnini sakė:

   Tai jo jo, tuoj imsiu ir pats sukilinėti. Vertikaliai aišku… 🙂
   Va tik da byški pasitreniruosiu.

 3. lapebega sakė:

  FIKUSAS 😀 😀 Įsivaizduoju, kad buvo labai įdomu nuklausyti patirties 😉
  Aš karščių da ilgai bijosiu po KM 2015 :/

 4. Marius sakė:

  Šiaip man irgi juokingas šioks toks “susipriešinimas“ tarp trailininkų ir plentininkų. Ir dėl jo atvirai šnekant kaltos abi pusės. Vieni galvoja, kad atstovauja tikrąjį tikėjimą ir tuos barbarus reikia atversti į savo religiją, Kiti juokiasi, nes mano, kad kažkokie durniai laksto po miškus, vietoj to, kad kaip normalūs sportininkai siektų aukštų rezultatų. Abi kalbos vienok juokingos. Kiekvienas darome, tai kas mums patinka. Visi esame bėgikai, žinoma, kad skirtingi, bet vis tiek bėgikai. O grįžtant prie Vilnius – Kernavė.. Aš drąsiai oponuoju, visiems, kad trasa man nepatiko. Buvo keletas tikrai gerų atkarpų, bet turbūt ne daugiau kaip 1/4 distancijos. Tengris vis tik yra orientacininkai ir tas labai jaučiasi. Visose ilgose jų distancijose yra “briedžių takų“ – šabakštynų, dilgėlynų, žolių iki juosmens ir t.t. Orientacininkams tai gal ir patinka, bet tokius išlepusius estetus kaip aš tokie dalykai žiauriai erzina. Gal būt kada pasiūlysiu savo ultra trailo versiją, nemažiau sunkią už Kernavė – Vilnius, bet kur kas gražesnę.

  • padugnini sakė:

   Oho! Tavo trasikė tikrai “sultinga“ turėtų būt, sprendžiant pagal Sapiegynę900. Siūlyk, gal net latviams su jų garsiuoju tailu nosis bus nušluostyta!

Komentavimo galimybė išjungta.