8-ta savaitė. Kleboniškio testas

8-ta savaitė (laktato slenkstis / bendroji ištvermė)
tipo atsigavimo sav. 🙂

atstatomasis                  – 11,5km
aerobinis                        – 15km
VO2Max (5x800m)         – 13,5km
ilgabėgis                         – 25km
varžybos                         – 10km
sukilimas                         – lygiai toks kaip pasileidimas

išviso per 5 treniruotes   – 75km*

+Ąžuolyne bendrafizinis  – 1val.

varyk, kelme, varyk


Žibutės Klebonišky antrą savaitę tiesiog siautėja. Nes šalta. Todėl taip ilgai. Taip šalta, kad nusprendžiau net apšilimo nedaryt Kleboniškio varžybose… Na, gal ne teip baisiai, bet žvarbu ir pažliugę po savaitės šiaurinių ciklonų tikrai buvo buvo. Na, ok, ir apšilimas buvo, mat užsirašiau dviem distancijoms: ir 2,5 ir 10km, tai tuos du su puse bėgom su J. pasipepėdami, paragindami, prie finišo praleisdami pirmą sykį bėgančius.
O ir 10km buvau sumanęs bėgt kaip treniruotę, gi atsigavimo savaitė! Ta proga pasidaryt jau savaitę atidėtą Endomondo 12min (Kuperio) testą. Čia kai žiūri kokį atstumą nuskuodi per 12 min. O ką?, galvojau, varžybose visi lekia, tai motyvuos… Jau visai prie starto staiga dašuto, kokią nesamonę čia darau. Juk po kelių minučių patursenimo reikės raut ir lenkt tuos, kurių nepriklauso… O dar po dvylikos minučių vėl gėdingai atsilikinėt ir taip vos ne visą distanciją. Kaip kokiam pienburniui, kurie visada varžybose dreskia starto linijas trukdydami lyderiams.
Jau buvau buvau beveik susigundęs tykiai ramiai 5:30 min/km nutursent, bet susizgribau, kad taip testas liks visai nepadarytas, mat kitą savaitę laukia komandiruotės ir bėgimų gali nebūt visai.
Ko bijojau, tas ir įvyko… Endomandas supypė signala raut ir roviau… Pradžioj nieko, lenkiau “civilius“, savo lygio bėgikus, klubiečius (ei-e,i tukądurnas?, juk dar aštuoni liko!) Vėliau tarpai tarp bėgikų didėjo, pradėjau lenk tuos, kurie tikrai žino ką čia veikia ir kas kas po ko turi rikiuotis. Šičia mano kriokimas, maži ir tankūs žingsniukai pasidarė jau visiškai ne į temą. Laikinai pralenktųjų akyse matėsi nustebimas, kuris, pamačius mano žilą barzdą, padidėdavo iki lengvo šoko.
Po trupučio daugiau nei vieno rato Endomondas pagaliau vėl supypsėjo, pasitraukiau į tako kraštą, sulėtėjau gaudydamas kvapą. Kolegos bėgikai išdidžiai atstatinėjo sujauktą tvarką, o aš tuo metu apsimečiau, kad pakelėje ieškau pernai pamestos auksinės pliombos…

O šiaip, zuikis teisus, varžybos puikios, BMK šaunuoliai. 4,5 zuikiai iš 5. (minus 0,5 zuikio už informacijos slėpimą) Šiais, visuotinio čežinimo debetinėmis ir kreditinėmis kortelėmis laikais nemokamas renginys? Ačiū!


* -po kiborgą pusryčiams**

** -K. Vonegutas “Čemionų pusryčiai“

Įrašas paskelbtas temoje bėgimai, Pasiruošimas maratonui, varžybos ir pažymėtas , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

2 komentarai

  1. Dainius sakė:

    Mano kovinga moralė po tamstos akibrokšto buvo nusiritusi iki poplintusinio lygmens. 😀 Smagu buvo pamatyt!

  2. padugnini sakė:

    įsivaizduoju 🙂 Gerai, kad negirdėjau ką paglavojai… Tikrai smagu buvo. Gydyk antkaulius ir rudeni 35min ten turėsi. Respektas

Komentavimo galimybė išjungta.