Fake

aqarelle

Čia pradžiai, akvarelė ir užpraeito ilgabėgio. Gal paskutinis šio sezono paskutinis, bet pavyko įspaust į taką pirmas pėdukes tą rytą…

20140316_pedos

 

 


Nerandu tinkamo žodžio rusiškam “подмена“. Yra toks lietuviškas, turi būti… tik nerandu. Čia kai žada ir rodo viena, o gauni kita. Daug kur, beveik visur yra pavojus pasimauti.

Tas… eee pakeitimas..? yra PR ir visų rinkodarinių reikalų esmė, tai aišku, net šnekėt neverta, bet iš kur jis bėgime?
Pradedi va bėgti ir nieko daugiau nereikia. Lyg ir. Na gal tik sportbačių ir kokio lengvo strėnų raiščio su kišenėle, kad netabaluotų. Ta prasme kad išmanusis rankoje netabaluotų. Op ir turim..! А kokių batukų? a kokio raištuko? Aha, papuolėm, bet čia juk elementaru, mes ne kokios reklamos aukos, gi renkamės tą ar kita net tai yra moksliška, modernu, patogu. Katės pypas – sakyčiau.., reiktų dar pridurti gerą kainos ir kokybės santykį ir… “veidu į samanas“. Ne aukos mes… mirk iš juoko.
Gerai, reklama – tai elementaru, (plym, kas per žodis, trys “e“, pabandyk ištaipint be klaidų) paprasta. Kebliau su motyvu.
Pradedi va bėgt, kad sveikatą pataisyti, širdį, plautį, užpakalį ten pastangrinti, arba tiesiog todėl kad tai patinka arba kažkada anksčiau patiko ir… po kurio laiko pagauni save, kad drėskiesi jau dėl kažkokių 0,6 sek/km, dėl kažkokio kvailo hypertrailprasibėgimo po apšarmojusias kalnų ožių ganyklas. Aha. Tartum Palemone ožių nebūtų, arba Aukštajam Pavilny. Tau to reeeeikia? Klausiu tų ožių vardu. Retoriškai klausiu, nes atsakymas, kurį sumiamlinsim aiškus: -nū motyvacija, nū gi šiaip bėgt neįdomu, neveža.
Arba dalyvaut pradedi bilenkokiam kieky renginių, kurie prasideda raide “bė“ arba “mė“, arba “er“, jei renginys užsieny. Kam? Kad nufotkintų? Ar dėl tos metalinės poveržlės ant po kaklu?
Ai, kad save nugalėt… Aaa… Gerai, junkim logiką. Jei kaunies ir nugali ką nors, reiškia tas kas nors pralaimėjo ir yra lūzeris. Vadinasi jei imi ir nugali save – reiškia esi nugalėtas? Lūzeris!? O jei tai darai beveik kaskart, kai apsiauni bėgimo batais, vadinasi esi chroniškas lūzeris.
Dar yra 49-nios panašūs punktai dėl ko verta bėgt…
Pradedi va bėgt ir galvoji ką atsakyt kai paklaus apie ką galvoji bėgdamas.
Arba pradedi bėgt va bėgt ir, žiūrėk, jau galvoji, ką čia tokio į blogą apie tai parašius. Pagauni, kad net ne dėl sek/km bėgi, kaip normalus bėgikas o dėl “laikų“ po postu… Žinia gi, virtualus produktas gaunasi, gerbėjai, sekėjai, vertė pridėtinė pamažėliu auga; žiūrėk gal duos kas ką nemokamai, o kiek vėliau, iš vis iš paskos sekios kokie eizikai su salamonais su siūlymais ekskliuzyviai (na ir žodelis, piršus išsinarinsi) remti.
Ai, tai dėl šito bėgam? Ir rašom?
Tai ne, plym, dėl to kad madinga dabar. Sėkminga, pozityvu, sveika. Kaip aerobinė kažkada gimnastika arba “Lewis“ džinsai.

Pakeitimas tas, ar kaip jį ten pavadinti, rinkodarinis net su vargšiuku Filipidu įvyko. Brangiausio ką jis turėjo –  gyvybės paaukojimas buvo pakeistas, sunku patikėti, kažkokiu beprasmišku atstumu…
Ai, nu gerai simbolis. Tiek to… bet vis tik kažkas viduj priešinasi, škrebina nagučiais, spiriasi beviltiškai slystančiom letenėlėm į komerciškai blizgantį parketą.

O po kam bėgat jūs?

 

 


 

Užvakar apžiūrėjau savo naujųjų Nike sportbačių padus ir… eina sau! Pasirodo kairė koja gerokai klišesnė už dešiniąją. Ir čiurna kairė kai bandai praempt nesiduoda, maudžia. Kairys kulnas vienam šone jau gerokai nudilęs. O juk gal net 100km benubėgta. Kaži ar laikys šitie batai kiek iš jų tikiuosi…

20140323_kulnas

Įrašas paskelbtas temoje Uncategorized ir pažymėtas , , , , .Išsisaugokite pastovią nuorodą.

7 komentarai

 1. Dainius sakė:

  Kažkaip ne ton pusėn bėgai, bro. Bandyk priešingon; visi starte – į vieną pusę, o tu iš priekinių eilių, pasisukęs veidu ir krūtine – į juos, į mases. Į tą komerciją, tuos medalius, tą madą… Gal tada, kai (ir jei) atsilaikysi, bus geriau? Nes vieną akimirką jie – prieky, o jau kitą – užpakaly. Nei bėgt, nei ką…
  Nu ką daryt, kad madinga – negi dabar nebėgiosi dėl to? Domino ar šimtalangių šaškių klubą lankyt?

 2. lapebega sakė:

  Pokalbio ištrauka:
  – O fū, kokie tavo nagai…
  – Aha, čia nuo bėgiojimo taip.
  – Tai gal tu biški avalyne pasidomėk, batais kokiais geresniais, nes nu nenormaliai taip, gi dabar tiek visko yra, tu ką visai nesidomi?

  Ne ne, galvoju, nesidomiu. Ir mano Asicsų padai panašiai atrodo, kaip taviškių, nors maniškių labai tolygiai abu padai padilę. Sakau, reikia naujus nusipirkt, iš kokios naujesnės Nike kolekcijos. Ryškius kokius, margus, nu gražius tokius labai, ne kaip Asicsai. Nes visos panos, su kuriom prasilenkiu bėgant, tai su ryškiais bėgioja. Ir tympom gražiom, ne tokiom kaip mano, nenuskalbtom. Ir mačiau dar būna ausinukų visokių labai mandrų, irgi su tokiais bėgioja…

  Pfu, kam visa tai? Pirk, parduok, appsai, gadget’ai, nes, nu, kaip tu be viso to? Man irgi labai norisi priešingon pusėn, kaip Dainius sako. Prasidėjo ta liga tada, kai vienintelis pastebimas bėgimas parkuose būdavo paskui išsinėrusį iš pavadžio Gučiuką. Bėgdavai tada vienas, mintyse paskendęs, balta varna. Sėdinėtojų ant suoliukų komentarų paklausydavai, ale kažin kokios motyvacijos vidinės dėka vistiek bėgai. O dabar, matai, tu ką, neturi “Endomonde“ account’o???

  Vienok, gerai, kad tų renginių vis daugiau, kad populiarėja, atsiranda trumpesnių distancijų, šeimoms, grupėms, komandoms ir t.t. VIsgi, jei ne vis gausėjantis jų ir mūsų ratas, mes vis dar, cituoju, “kaip licėjaus studentės“, bloguose susirašinėtume, viens kito gyvai gal sutikę nebūtume.

  Žodž, hau, tiesos įraše daug.

  • padugnini sakė:

   Ačiū, Lapute, už supratimą. Jo, čia mes norom ar nenorom, bet pataikėm į trendą su tuo bėgimu… Nėr teip paprasta išbalansuoti ant puikybės ribos, kad atsieit mes tai kietuoliai, mums ne lygis su ta pilka mase; ir kad nepult čiupt vartot visko iš eilės ką bruka.

   Savaitgaly vieną mintį jūtūbėj pamačiau. Esmė trumpai jos tokia, kad kiečiausi pardavinėtojai, noredami kuo sėkmingiau parduoti savo produktą, visom įmanomom priemonėm bando suteikt jam prasmę, kurios tas daiktas iš savo prigimties nė turėt negali. Galia, pažanga, sėkmė, intelektas ir t.t… Pvz. aifonas arba net ir tie patys eizikas su naiku… arba Juozukas… arba 42,195 metro… 🙂

   • lapebega sakė:

    Aha, aha, “pridėtinė vertė/prasmė/gelmė/puikmė“. Tokios ir reklamos – bėga bėgikai per didžiausius vėjus, pūgas, per kalnus, įveikia ugnį ir vos ne kojom basom įkaitusią geležį mindo, o žemas vyriškio balsas sako “running makes you HARD“. Kaip nebėgti? Kaip nenorėti būti panašiam į tą iš reklamos? Tai ir perki visokius išmaniuosius marškinėlius Drifit, Termoaktive, Ultralait, Superfin, Mikroquantumfibra ir t.t., nors prieš kelis metus tiko ir eiliniai marškinėliai iš “second hendo“. Įmesk nuorodą jei rasi.

 3. Dainius sakė:

  Mumi patys esam aukos (arba dar tiksliau – žertvos) to, prie ko populiarumo patys prisidėjom. Mano vatine (kaip ir tavo, P.) galva, per daug savęs įdėjom į tą primarketinguotą „kairės-dešinės kojos pakaitinį kilnojimą“. Atidavėm per daug savęs, o lygiavertės grąžos negavom. Arba jei ir gavom, tai buvo labiau įsivaizdavimas. Reiktų pasigaminti marškinėlius „Nekenčiu bėgimo“. Ir bėgti su jais. Bet va vėl išlenda – reikia būtinai kažką užsirašyt, o paprastai mat, be užrašų, neišeina bėgiot. Tfu.Einu bėgiot.

  • padugnini sakė:

   Idėja dėl marškinių su “nekenčiu bėgimo“ – super, turėčiau atliekamų šaibų, pasidaryčiau…:)
   Su tuo adekvačiu gavimu va kažkas net taip… Lūkesčių burbulas išsipūtė?

 4. padugnini sakė:

  Kažkas iš šito, Lape: https://www.youtube.com/watch?v=zjMp2YWF-AI
  Cholopovas A.V. toks. Mano vatine galva – populistas, tarybinis šovinistas, njueidžininkas, bet minčių gerų pažeria.

Komentavimo galimybė išjungta.